Groclin zwiększa zatrudnienie na potęgę

KA
opublikowano: 16-05-2013, 00:00

Fuzja z producentem wiązek kablowych przynosi efekty. Zakład znany z produkcji foteli do luksusowych aut przyjmie 600 osób.

Fabryka Inter Groclin Auto w Grodzisku Wielkopolskim była zawsze wizytówką firmy. To tam produkowano fotele do volvo, mercedesów i porsche. Teraz staje się też wizytówką zmian, jakie zachodzą w Groclinie, czyli fuzji producenta foteli samochodowych z Kabel Technik Polska, produkującą wiązki kablowe i szafy sterownicze. Właśnie w związku z zamówieniami dla tej ostatniej zatrudnienie w fabryce radykalnie wzrośnie.

RAZEM RAŹNIEJ:
 Akcjonariusze oczekują od zarządu wzrostu wartości spółki. Połączenie obu firm tworzy taką perspektywę, i to w nieodległej przyszłości — zaznacza Zbigniew Drzymała, prezes Inter Groclin Auto. [FOT. WM]
RAZEM RAŹNIEJ: Akcjonariusze oczekują od zarządu wzrostu wartości spółki. Połączenie obu firm tworzy taką perspektywę, i to w nieodległej przyszłości — zaznacza Zbigniew Drzymała, prezes Inter Groclin Auto. [FOT. WM]
None
None

— Zamówienia wynikające z umowy inwestycyjnej zawartej z Kabel Technik Polska systematycznie wzrastają. Uwzględniając plany produkcyjne, do końca roku chcemy zatrudnić w grodziskiej fabryce 600 osób — mówi Zbigniew Drzymała, prezes Groclinu.

Produkcja wiązek kablowych w Grodzisku rozpoczęła się 12 kwietnia 2013 r. Obecnie pracuje przy niej 160 osób z 1096 zatrudnionych. Rekrutacja nowych pracowników rozpocznie się już w maju. Informację o chęci zatrudnienia dodatkowych 600 osób spółka przekazała już urzędom pracy w Grodzisku Wielkopolskim i Kościanie. Tempo rekrutacji uzależnia od pozyskania pieniędzy publicznych na aktywizację bezrobotnych. Teoretycznie cały proces mógłby się zakończyć we wrześniu. Umowę inwestycyjną między Inter Groclin Auto a Kabel Technik Polska podpisano pod koniec marca 2013 r.

W wyniku nowej emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, Groclin formalnie przejmie Kabel Technik Polska. NWZA giełdowej spółki przegłosowało tę emisję 25 kwietnia. Kolejne NWZA, zwołane na 21 maja, ma znieść uprzywilejowanie akcji imiennych Zbigniewa Drzymały, co jest jednym z warunków fuzji. W wyniku tych wszystkich ruchów Zbigniew Drzymała utraci dominującą pozycję w spółce. Jej prezesem zostanie jeszcze przez rok, po czym zostanie wiceprezesem. Fotel prezesa zajmie Andre Gerstner, właściciel Kabel Technik Polska. Ta ostatnia produkuje wiązki kablowe i szafy sterownicze do autobusów i ciężarówek, ale też dla telekomunikacji i energetyki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane