Gronicki: Przez co najmniej 1,5 roku nie ma zagrożeń dla inflacji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-01-2005, 19:53

Przez co najmniej 1,5 roku nie wystąpią zagrożenia inflacyjne. Inflacja w pierwszym kwartale, w ujęciu rok do roku, wyniesie średnio 4,5 proc. - poinformował w czwartek  minister finansów Mirosław Gronicki na spotkaniu z dziennikarzami.

Przez co najmniej 1,5 roku nie wystąpią zagrożenia inflacyjne. Inflacja w pierwszym kwartale, w ujęciu rok do roku, wyniesie średnio 4,5 proc. - poinformował w czwartek  minister finansów Mirosław Gronicki na spotkaniu z dziennikarzami.

"Przynajmniej w okresie 1,5 roku nie będzie zagrożeń inflacyjnych. Nic się nie zmienia w prognozach inflacji na pierwszy kwartał. Mocny złoty ma przełożenie na inflację z opóźnieniem, a ceny hurtowe produktów rolnych idą w dół, co również przełoży się na dynamikę inflacji. Ścieżka jest aktualna, a może być nawet bardziej optymistyczna. Wszystko zależy od tego co się będzie działo z kursem i jak będzie wyglądała polityka pieniężna" - powiedział Gronicki.

    Minister potwierdził, że prognoza średniej inflacji rocznej w  pierwszym kwartale 2005 roku to 4,5 proc. W grudniu 2004 roku ceny konsumpcyjne wzrosły o 4,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Gronicki: Przez co najmniej 1,5 roku nie ma zagrożeń dla inflacji