Gronkiewcz-Waltz: cały czas trwają rozmowy zespołów ekspertów PiS i PO

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-10-2005, 17:56

Rozmowy zespołów ekspertów PiS i PO, które ustalają program przyszłego rządu, trwają cały czas i nie były nigdy przerwane - powiedziała PAP Hanna Gronkiewcz-Waltz. Atmosferę rozmów określiła jako "dobrą".

Rozmowy zespołów ekspertów PiS i PO, które ustalają program przyszłego rządu, trwają cały czas i nie były nigdy przerwane - powiedziała PAP Hanna Gronkiewcz-Waltz. Atmosferę rozmów określiła jako "dobrą".

    "Rozmowy cały czas trwają. Właśnie przyjechałam z grupy ekspertów, którzy zajmują się sprawami podatkowymi (...) Ani przedtem ani potem, byłam tam na miejscu, żadne rozmowy nie były ani przerwane, ani zawieszone" - zapewniła Gronkiewicz-Waltz.

    Na pytanie o ustalenia zespołów odpowiedziała: "to są na razie prezentacje stanowisk i formułowanie różnic, żadnych ustaleń jeszcze nie ma".

    Pytana o różnice i punkty wspólne powiedziała: "trudno to ocenić, bo nie doszliśmy jeszcze do etapu bardzo ważnego - 2007 roku i dalej. Natomiast były dyskusje co do budżetu aktualnego". "Nie można tego zmierzyć. Tego się nie da podzielić na części: że to jest tyle, czy tyle procent. Nie każde argumenty, nie każde rozbieżności mają taką samą jakość" - powiedziała.

    Według niej, nie ma jeszcze ustaleń w kwestiach podatkowych, ponieważ zespół ekspertów ds. podatkowych rozpoczął prace przed godziną. Nie wypowiedziała się na temat autopoprawki do budżetu na 2006 r.

    W poniedziałek po popołudniu ruszyły prace zespołu ekspertów PiS i PO ds. makroekonomicznych i budżetu państwa. Według desygnowanego na premiera Kazimierza Marcinkiewicza, jest to najważniejszy z zespołów pracujących nad programem przyszłego rządu. W skład zespołu makroekonomicznego i budżetu ze strony PiS weszli Cezary Mech, Wojciech Jasiński, Stanisław Kluza, Marek Zuber i Michał Krupiński. PO reprezentują Zbigniew Chlebowski, Mirosława Boryczko, Rafał Antczak i Stefan Kawalec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane