Gronkiewicz-Waltz gotowa stanąć ponownie do wyborów

opublikowano: 26-01-2007, 15:11

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaznaczyła, że tylko sąd może rozstrzygnąć o tym czy jej mandat wygasł.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że - jeżeli zajdzie potrzeba - jest gotowa stanąć do walki o prezydenturę Warszawy po raz drugi. Zaznaczyła jednak, że tylko sąd może rozstrzygnąć o tym czy jej mandat wygasł ze względu na nieterminowe złożenie oświadczenia o działalności gospodarczej męża.

Jej zdaniem opóźnienie było 10-godzinne, a nie 2-dniowe. "Jeśli popełniłam błąd, niech sąd to oceni" - powiedziała Gronkiewicz. Powtórzyła, że nie musiała składać oświadczenia i że dołożyła starań, żeby dobrze je wypełnić.

"Moim zdaniem chodzi nie o prawo, lecz o politykę; nie o sprawiedliwość lecz o władzę - mówiła Gronkiewicz-Waltz, dodając, że "czyhano na nią", gdy ona pracowała dla Warszawy".

"Dziś broniąc siebie, bronię także moich kolegów samorządowców, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji i bronię werdyktu wyborców" - oświadczyła.(DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane