Gronkiewicz-Waltz o złożeniu oświadczenia męża

22-01-2007, 13:59

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że nie miała obowiązku składania oświadczenia o działalności gospodarczej swojego męża.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała w poniedziałek, że nie miała obowiązku składania oświadczenia o działalności gospodarczej swojego męża, "gdyż nie wykonuje on tej działalności na terenie gminy", w której pełni ona funkcję prezydenta.

Według Gronkiewicz-Waltz to, że złożyła oświadczenie o działalności gospodarczej męża, wynika z jej "nadgorliwości". Jej zdaniem, prawo nie nakłada na nią obowiązku składania takiego oświadczenia, skoro mąż nie wykonuje działalności gospodarczej na terenie gminy, gdzie ona pełni funkcje samorządową.

Z danych MSWiA wynika, że łącznie 33 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast może stracić swoje mandaty z powodu nie złożenia w terminie któregoś z wymaganych oświadczeń. Również wielu radnych ma podobne kłopoty. W takiej sytuacji znalazła się m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, która dwa dni spóźniła się ze złożeniem oświadczenia o działalności gospodarczej męża.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gronkiewicz-Waltz o złożeniu oświadczenia męża