Gronkiewicz-Waltz: PiS nie chce koalicji z PO

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-10-2005, 08:24

PiS co innego mówi i co innego robi - uważa posłanka Platformy Obywatelskiej Hanna Gronkiewicz-Waltz. Posłanka nie wierzy w utworzenie koalicji PiS i PO. "To PiS zerwał negocjacje o koalicji z PO - powiedziała Gronkiewicz-Waltz w piątek w radiowych Sygnałach Dnia.

PiS co innego mówi i co innego robi - uważa posłanka Platformy Obywatelskiej Hanna Gronkiewicz-Waltz. Posłanka nie wierzy w utworzenie koalicji PiS i PO. "To PiS zerwał negocjacje o koalicji z PO - powiedziała Gronkiewicz-Waltz w piątek w radiowych Sygnałach Dnia.

    "Cały czas mamy do czynienia z mijaniem się z prawdą. Kazimierz Marcinkiewicz mówi, że chce koalicji z PO, a bracia Kaczyńscy już zdecydowali, że jest koalicja z Samoobroną i LPR. PiS toruje Samoobronie drogę do władzy. PiS nie umie dzielić się władzą, chce całą władzę dla siebie, chce rządu mniejszościowego" - dodała.

    "Mamy wrażenie, że z jednej strony są bracia Kaczyńscy, którzy eliminują naszych kandydatów, a z drugiej strony jest Kazimierz Marcinkiewicz, który deklaruje zawarcie koalicji PiS i PO. PiS zerwał negocjacje o koalicji już na pierwszym posiedzeniu Sejmu. PiS nie chce naszych kandydatów" - zaznaczyła posłanka PO.

    Gronkiewicz-Waltz przyznała, że PO w tej chwili jest obserwatorem tworzenia się rządu.

    Posłanka przypomniała protokół rozbieżności między programem PiS i PO, który również nie pomaga w negocjacjach. Dotyczy on m. in. systemu podatkowego, decentralizacji służby zdrowia i poziomu bezrobocia.

    Jej zdaniem, jeśli będzie utworzony rząd mniejszościowy polska złotówka się osłabi. "To zwiększy nasze zobowiązania i  koszty obsługi naszego zadłużenia" - ostrzegła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane