Gronkiewicz-Waltz: PO jest otwarta na porozumienie z PiS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-09-2005, 18:05

Uczestnicząca w rozmowach koalicyjnych z ramienia PO Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa, że po czwartkowych, zakończonych patem, rozmowach Platforma wciąż jest otwarta na porozumienie z PiS-em. Zaznaczyła jednak, że dyskusja o tworzeniu rządu i jego programie powinna być prowadzona w inny sposób.

Uczestnicząca w rozmowach koalicyjnych z ramienia PO Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa, że po czwartkowych, zakończonych patem, rozmowach Platforma wciąż jest otwarta na porozumienie z PiS-em. Zaznaczyła jednak, że dyskusja o tworzeniu rządu i jego programie powinna być prowadzona w inny sposób.

    "Byliśmy bardzo otwarci, jesteśmy otwarci na koalicję z PiS-em. Tylko różnimy się co do metodologii dochodzenia do rezultatów. My nie dochodzimy do nich według Polski resortowej, nie obsadzamy najpierw stołków, tylko uważamy, że najpierw trzeba uzgodnić program" - powiedziała dziennikarzom Gronkiewicz-Waltz po zakończeniu rozmów.

    Program Platformy - dodała - "jest prorynkowy", a PiS-u "socjalistyczny". Dlatego - podkreśliła Gronkiewicz-Waltz -Platforma chce otrzymać od partii, która wygrała wybory, informację, jak PiS wyobraża sobie "struktury rządzenia i naprawę państwa".

    "Niech nam to przyślą, taki program rządzenia - co po kolei zrobić. I wtedy my się do tego ustosunkujemy. My się do tego ustosunkujemy" - powiedziała.

    O ocenę czwartkowych rozmów dziennikarze zapytali też Jana Rokitę - czy uważa on, że jest teraz dalej do osiągnięcia porozumienia koalicyjnego.

    "Słyszeliście każde zdanie, które zostało wypowiedziane w czasie tych rozmów. Z związku z tym proszę, abyście sami w swoich rozumach zastanowili się nad tym, co zostało powiedziane i przekazali to Polakom. Niczego absolutnie nie ukrywamy" - odpowiedział Rokita.

    Według sekretarza generalnego PO Grzegorza Schetyny, najważniejsze, że spotkanie było otwarte dla mediów, odbywało się przy "otwartej kurtynie", tak żeby "wszyscy mogli zobaczyć, jak to wygląda".

    Schetyna podkreślił, że Platforma powiedziała na spotkaniu w politykami PiS wprost, czego oczekuje i on sam ma nadzieję, że po tej rozmowie jest jednak bliżej do utworzenia koalicji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane