Gronkiewicz-Waltz: referendum mi pomogło; to wyraz zaufania

PAP
opublikowano: 14-10-2013, 07:17

Referendum mi pomogło; to dla mnie wyraz zaufania, ale także zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy - oświadczyła w poniedziałek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zobacz więcej

Hanna Gronkiewicz-Waltz; fot. Marek Wiśniewski

Według sondażowych wyników referendum ws. przedterminowego odwołania prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zachowa urząd; frekwencja nie osiągnęła wymaganego progu.

"Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Warszawy. To dla mnie wyraz szczególnego zaufania, ale także mocne zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy" - napisała prezydent Warszawy w przesłanym w poniedziałek PAP oświadczeniu.

"To referendum mi pomogło" - zaznaczyła. Prezydent Warszawy podkreśliła, że dzięki referendum miała okazję zdać relację mieszkańcom Warszawy ze zmian, które wdrożono w ciągu ostatnich 7 lat.

"Zrozumiałam też jednak, że Warszawiacy oczekują nie tylko wielkich inwestycji w infrastrukturę, ale także rozmowy i dialogu. Wiem, że tego było dotąd za mało i to udało się zmienić" - podkreśliła Gronkiewicz-Waltz.

"Szczególnie dziękuję wszystkim tym, którzy w tę zmianę uwierzyli. Postaram się nie zawieść ich oczekiwań. Zobaczymy się za rok w trakcie prawdziwych wyborów" - podkreśliła. Gronkiewicz-Waltz dodała, że od poniedziałku wraca do codziennej pracy nad "naszym wielkim projektem: +Zmieniamy Warszawę+”.

TNS Polska w niedzielę tuż przed północą podał, że frekwencja w referendum wsi. odwołania prezydent Warszawy wyniosła 26,8 proc., czyli poniżej wymaganego progu. Oficjalne wyniki poda miejska komisja ds. referendum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Samorządy / Gronkiewicz-Waltz: referendum mi pomogło; to wyraz zaufania