Gross: dane z rynku pracy nie zmienią decyzji FOMC

Mocne czerwcowe dane z amerykańskiego rynku pracy prawdopodobnie nie zmienią decyzji Rezerwy Federalnej o tym, kiedy dojdzie do podniesienia stóp procentowych, uważa Bill Gross, zarządzający aktywami w Janus Capital Group,.

Myślę, że Fed pozostaje tam, gdzie do tej pory odnośnie planów związanych z zaostrzeniem polityki monetarnej - powiedział Gross w wywiadzie dla Bloomberg Television.

Bill Gross
Zobacz więcej

Bill Gross

Bloomberg

Fed pozostawił stopy procentowe bez zmian w zeszłym miesiącu, uzasadniając swoją decyzję – jak wynika z zapisków po posiedzeniu FOMC - wzrostem niepewności co do rynku pracy USA i stabilności finansowej, co zagraża prognozom amerykańskich władz monetarnych. Posiedzenie odbyło się na tydzień przed brytyjskim referendum ws. Brexitu. 

Tymczasem opublikowane dzisiaj dane makro pokazały, że amerykańska gospodarka stworzyła 287 tys. miejsc pracy w czerwcu, zaś w ciągu minionych trzech miesięcy wzrost wyniósł około 150 tys. miesięcznie. 

Odczyt za czerwiec wydaje się wysoki, ale na ma nic ekscytującego. Konieczne jest utrzymanie trendu przez dłuższy czas, a nie jednorazowe wyskoki – stwierdził były menedżer w PIMCO, kiedyś największego na świecie funduszu obligacyjnego. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Gross: dane z rynku pracy nie zmienią decyzji FOMC