Gross: Gospodarka USA będzie wychodziła z kryzysu powoli

MD
29-05-2009, 10:11

Amerykańska gospodarka będzie powoli wychodziła z kryzysu, uważa Bill Gross, zarządzający Pimco Total Return Fund, którego aktywa sięgają 150 mld USD. 

Gross uważa, że przez najbliższych kilka lat tempo wzrostu gospodarczego USA będzie wynosiło 1-2 proc., przy utrzymującym się wysokim, 7-8 proc. bezrobociu. W tym środowisku inwestorzy nie powinni liczyć na wielkie zyski, uważa Gross. Jego faworytem są obligacje korporacyjne z 6-8 proc. rentownością. 

- Już nie będzie można zarabiać tyle, co kiedyś – powiedział.

Gross uważa, że akcje niektórych spółek także mogą być dobrą inwestycją. Wskazał m.in. Coca-Colę i Procter & Gamble.  

Gross tłumaczy środowy spadek cen amerykańskich obligacji skarbowych obawom niedostatecznego popytu na papiery dłużne o wartości 3 bln USD, które planuje sprzedać rząd USA.

- Rynek martwi się, kto kupi te papiery – powiedział.

Gross powiedział, że nie spodziewa się, aby przez kilka najbliższych lat inflacja była istotnym problemem w USA. Jego zdaniem, ceny nie będą rosły z racji kiepskiego stanu gospodarki i rynku pracy.

MD, yahoo.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Gross: Gospodarka USA będzie wychodziła z kryzysu powoli