Grube działa Lotosu - prasa

PAP
opublikowano: 30-08-2007, 08:00

Zarząd Grupy Lotos może zaskarżyć do prokuratury władze Orlenu, dowiedział się nieoficjalnie "Parkiet". Powodem miałyby być ostatnie wypowiedzi przedstawicieli płockiego koncernu, dotyczące połączenia obu firm. W gdańskiej spółce nie komentują sprawy.

Prawnicy Grupy Lotos od co najmniej kilku dni przygotowywali materiały, które mogłyby się stać podstawą złożenia wniosku w prokuraturze. Anonimowe źródło, na które powołuje się gazeta giełdy, twierdzi nawet, że taka ekspertyza, analizująca wpływy pojawiających się pogłosek o fuzji na działalność spółki, jest już gotowa.

Materiały prawne mają potwierdzać, że niepokój jaki wywołały wypowiedzi Orlenu, może zaszkodzić negocjacjom na temat kredytowania programu rozwoju Lotosu. Związki zawodowe w Lotosie, podobnie jak kierownictwo firmy, uważają fuzję z Orlenem za szkodliwą i sprzeczną z rządowym programem dla sektora naftowego.

Czy straszenie jest nową taktyką obrony Lotosu? - wyjaśnia artykuł w "Parkiecie". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy