„Gruby paluch” przecenił 186-letnią spółkę o 83 proc.

opublikowano: 24-01-2019, 08:28

Jardine Matheson Holdings Ltd., jedna z najdłużej działających firm inwestycyjnych z Singapuru została przeceniona o 83 proc. Maklerzy spekulują, że stoi za tym tzw. gruby paluch.

 „Gruby paluch” to pomyłkowe zlecenie. W czwartek w elektronicznym handlu międzysesyjnym ktoś sprzedał ok. 167,5 tys. akcji Jardine Matheson po 10,99 USD. W środę na zamknięciu sesji ich kurs wynosił 66,47 USD. Rynek szybko zareagował i cena akcji Jardine Matheson wróciła do normalnego poziomu.

Giełda w Singapurze
Zobacz więcej

Giełda w Singapurze fot. Bloomberg

- Patrząc na szybkość odrobienia strat, w tym momencie wygląda to na gruby paluch – powiedział Marc Tan, analityk KGI Securities.

Działający od lipca 1832 roku Jardine Matheson to jeden z „hongów”, czyli firm handlowych, dzięki którym przez stulecie powstała potęga Hongkongu. Spółka przeniosła się do Singapuru i stopniowo skoncentrowała działalność na rynkach Azji południowo wschodniej. Zakres prowadzonych przez nią biznesów jest szeroki, od prowadzenia restauracji Pizza Hut w Azji, po zarządzanie sieciami supermarketów, czy prowadzenie sieci dilerskiej Mercedesa. W 2017 roku Jardine Matheson miał 83 mld USD przychodów i 1,57 mld USD zysku.
 

 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy