Grunty piąty raz powalczą o medal

MAG
opublikowano: 13-04-2012, 15:56

Najlepsze działki pod inwestycje w Polsce znów staną do konkursu. Laureaci mają szanse na zdobycie biznesowych partnerów.

Do 18 maja Centra Obsługi Inwestora czekają na zgłoszenia do V edycji konkursu „Grunt na medal” 2012. W ostatnim konkursie, w 2010 r., udział wzięło 158 gmin, które nadesłały 242 oferty. Do drugiego etapu konkursu przeszło 88 działek. Odrzucane były lokalizacje, w których m.in. przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania było inne niż wskazane w parametrach (np. usługi, handel) czy tereny, w których brakowało mediów. Z udziału w konkursie wykluczone są tereny Specjalnych Stref Ekonomicznych, parków przemysłowych i technologicznych oraz tereny, które zajęły I miejsce w poprzednich edycjach konkursu. Do dziś 4 z 16 zwycięskich terenów z 2010 r. znalazły inwestorów, a u wszystkich zwiększyło się zainteresowanie. Np. w Magnicach w gminie Kobierzyce parking i hale zbudował Europejski Fundusz Leasingowy, a w Lubartowie 10 ha kupiła spółka Jeronimo Martins, która zbuduje tu centrum dystrybucyjne.
Konkurs organizuje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych pod patronatem ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, a patronem medialnym jest Puls Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Grunty piąty raz powalczą o medal