Grupa Adecco ma... nowego prezesa

DI
opublikowano: 28-05-2018, 22:00

Niemal 2 tys. młodych osób z całej Polski aplikowało na stanowisko CEO grupy Adecco. To rekordowy wynik programu „CEO for One Month”, w którym globalny lider usług HR rekrutuje prezesa wśród studentów i młodych absolwentów.

Niemal 2 tys. młodych osób z całej Polski aplikowało na stanowisko CEO grupy Adecco. To rekordowy wynik programu „CEO for One Month”, w którym globalny lider usług HR rekrutuje prezesa wśród studentów i młodych absolwentów.

Zwycięzca — Mateusz Przysucha — będzie zarządzał firmą przez cały czerwiec. W piątej edycji programu wzięło udział ponad 200 tys. młodych ludzi — 72 proc. więcej niż w ubiegłym roku, w Polsce liczba aplikacji wzrosła o 23 proc. — Z roku na rok popularność programu jest coraz większa, co wynika przede wszystkim z jego unikatowości. Żadna inna korporacja w Polsce nie daje ludziom na początku kariery zawodowej możliwości zarządzania nią. W naszej firmie każdy młody CEO ma realny wpływ na decyzje, uczestniczy w każdym ważnym spotkaniu i przez cały miesiąc ma bezpośredni kontakt z menedżmentem grupy — mówi Anna Wicha, dyrektor generalna Adecco Poland.

„CEO for One Month” to pełny proces rekrutacyjny, składający się z wielu etapów, m.in. Assessment Center i Development Center. Uczestniczenie w takim procesie i podlegania ocenie profesjonalistów z zakresu HR jest dla kandydatów niezwykłym doświadczeniem. Z niemal 2 tys. polskich kandydatów do kolejnego etapu przeszło 10. Finalistów czekała weryfikacja podczas bezpośrednich spotkań z rekruterami oraz dyrektor generalną Adecco Poland.

26-letni Mateusz Przysucha będzie zarządzał firmą u jej boku, pobierając pensję przypisaną do stanowiska CEO. Po miesięcznym przewodzeniu firmie w Polsce stanie przed szansą zostania globalnym CEO, który zostanie wybrany spośród wszystkich zwycięzców lokalnych rekrutacji. Mateusz Przysucha jest w trakcie studiów doktoranckich z zakresu finansów w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jego dotychczasowe doświadczenia zawodowe obejmują staże i pracę w Banku BGK, XCity Investment, PwC, Play i PFR Ventures. Jako dziecko chciał być gwiazdą rocka. Jeśli chodzi o marzenia o idealnym szefie, to z przymrużeniem oka twierdzi, że chciałby podlegać… Gordonowi Gekko, bohaterowi słynnego filmu „Wall Street”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Grupa Adecco ma... nowego prezesa