Grupa Asseco powiększy się o amerykańską spółkę

GSU
opublikowano: 12-02-2018, 12:31
aktualizacja: 12-02-2018, 12:34

Sapiens, z grupy Formula Systems, której największym akcjonariuszem jest kierowane przez Adama Górala Asseco, podpisał umowę zakupu spółki Adaptik z siedzibą w Pensylwanii. Wartość transakcji ma wynieść między 19,5 mln USD, a 22 mln USD.

Adaptik Corporation istnieje od 2000 r. Specjalizuje się w rozwiązaniach dla firm ubezpieczeniowych.  Szacowane za 2017 r. przychody spółki to 12 mln USD. Wśród klientów firmy są takie podmioty jak np. Canal Insurance, Travelers Insurance, czy Arch Insurance Group

Marek Wiśniewski

Finalizacja transakcji spodziewana jest w maju.

Umowa w sprawie zakupu Adaptik Corporation to kolejny krok w kierunku umocnienia obecności grupy w Ameryce. W lutym 2016 r. Sapiens podpisał umowę ws. zakupu za 102 mln USD firmy StoneRiver, Inc., dostarczającej rozwiązania i produkty dla sektora ubezpieczeniowego w Ameryce Północnej.

Sapiens, notowany na Nasdaq i TASE to jedna z głównych spółek grupy Formula Systems, której Asseco jest największym akcjonariuszem. Wyniki tych firm Asseco ujmuje w segmencie – „rynek izraelski”, który obejmuje spółki osiągające przychody przede wszystkim w Ameryce Północnej, Japonii oraz na rynkach Bliskiego Wschodu, Europy i Afryki (region EMEA).  Segment ten po trzech kwartałach 2017 r. wygenerował dla grupy Asseco 2,92 mld zł przychodów . Sam Sapiens miał w tym okresie 760 mln zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane