Grupa Asseco w akcjonariacie Cube.ITG

GSU
opublikowano: 03-10-2017, 14:15
aktualizacja: 03-10-2017, 14:16

Podkarpacki Fundusz Nieruchomości, z grupy Asseco, objął akcje za około 1 mln zł w ostatniej emisji Cube.ITG

Cube.ITG w sierpniu przeprowadził emisję blisko 5 mln akcji serii C, po cenie emisyjna 4 zł za szt.  W ramach subskrypcji akcje zostały objęte przez 42 podmioty, w tym 13 osób prawnych. Jak się nieoficjalnie dowiaduje PB wśród firm, które brały udział w emisji był Podkarpacki Fundusz Nieruchomości z grupy Asseco Poland, który objął akcje o wartości około 1 mln zł. Jak informował Cube.ITG w raporcie akcje pokrywane były wkładem pieniężnym, w tym głównie poprzez potrącenie wierzytelności wobec spółki, w tym również wierzytelności wynikających z przystąpienia do długu spółki pośrednio zależnej Data Techno Park wobec podmiotów nabywających akcje.

Akcjonariusze, którzy wzięli udział w emisjia akcji serii C zobowiązali się do nie rozporządzania objętymi akcjami w terminie określonym w umowie inwestycyjnej, przy czym części z nich po upływie tego terminu przysługuje prawo żądania od spólki nabycia akcji po cenie objęcia, powiększonej o 7 proc.  Analogicznie spółka może w tym samym okresie żądać od podmiotu obejmującego akcje zbycia na jego rzecz akcji w tej samej cenie.

Obecnie jedna akcja Cube.ITG na giełdzie kosztuje 1,25 zł.
Do czasu publikacji nie otrzymaliśmy stanowiska Asseco w tej sprawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grupa Asseco w akcjonariacie Cube.ITG