Grupa Azoty ma nowego prezesa

opublikowano: 16-12-2016, 15:55

Rada nadzorcza Grupy Azoty odwołała prezesa zarządu Mariusza Bobera. Zastąpi go Wojciech Wardecki.

Waredecki od kwietnia 2016 r. jest prezesem Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police. Wcześniej prowadził własną działalność gospodarczą, w latach 2005-2008 zasiadał we władzach spółek z Grupy Ciech. 

Mariusz Bober kierował Grupą Azoty od lutego 2016 r. Teraz przekaże obowiązki Wojciechowi Wardeckiemu, który od kwietnia jest prezesem spółki-córki z Polic.
Zobacz więcej

Mariusz Bober kierował Grupą Azoty od lutego 2016 r. Teraz przekaże obowiązki Wojciechowi Wardeckiemu, który od kwietnia jest prezesem spółki-córki z Polic. Fot: Agencja Gazeta

 

Mariusz Bober opublikował oświadczenie.

Szanowni Państwo, Decyzją Rady Nadzorczej zostałem dziś odwołany z funkcji Prezesa Zarządu Grupy Azoty SA. Wraz ze mną Spółkę opuszczają moi najbliżsi współpracownicy. Czas, który miałem zaszczyt spędzić w Grupie Azoty był dla mnie doświadczeniem niezwykłym - ciężką i odpowiedzialną pracą, ale i ogromnym honorem.  Dziękuję z całego serca wszystkim pracownikom i współpracownikom, którzy swoją ciężką, codzienną pracą przyczyniają się do rozwoju polskiego przemysłu chemicznego - tej jakże ważnej gałęzi gospodarki o znaczeniu strategicznym zarówno dla naszego kraju jak i całej Europy. Poznałem tu wielu wspaniałych ludzi oddanych bez reszty swojej pracy, myślących o dobru Spółki i Grupy Kapitałowej oraz wspólnie budujących jej przyszłość.  Bardzo serdecznie dziękuję kolegom z Zarządu, członkom Rady Nadzorczej i przedstawicielom właściciela. Codzienna praca nie byłaby dla mnie możliwa bez ich wsparcia i wiedzy. W trakcie moich działań na rzecz Spółki wielokrotnie podkreślałem, że my dzisiaj jesteśmy tylko jedną ze zmian w sztafecie pokoleń i nasza duma z Grupy Azoty tak naprawdę jest dumą tych wszystkich, którzy byli przed nami. Teraz z radością i dumą ustępuję miejsca kolejnym menadżerom, dla których praca w Grupie Azoty, tak jak dla mnie, znaczyć będzie o wiele więcej niż zwykłe wykonywanie swoich obowiązków zawodowych. Będę im szczerze kibicował.  Proszę o przyjęcie życzeń sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Do zobaczenia!  Mariusz Bober
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy