Grupa Azoty ma umowę na 1,5 mld zł kredytu

ISBNews
opublikowano: 23-04-2015, 17:04

Grupa Azoty podpisała umowę kredytu odnawialnego o wartości 1,5 mld zł z konsorcjum w składzie PKO Bank Polski, Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Zachodni WBK i ING Bank Śląski, podała spółka. Docelowo, grupa planuje pozyskać finansowane w wysokości 2,2 mld zł.

"Grupa Azoty podpisała z konsorcjum banków umowę kredytu odnawialnego z przeznaczeniem na finansowanie potrzeb korporacyjnych w tym projektów inwestycyjnych. Dzięki niej Grupa Azoty uzyska 1,5 mld zł, które zamierza przeznaczyć m.in. na realizację programu inwestycyjnego zapisanego w strategii Grupy Azoty do 2020 r." - czytamy w komunikacie.

Jak podkreślono, umowa kredytu odnawialnego stanowi część pakietu finansowania długoterminowego w łącznej kwocie 2,2 mld zł.

"Grupa Azoty jest w trakcie finalizacji negocjacji dokumentacji kredytowej z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym dla udzielenia kredytu terminowego w kwocie 550 mln zł oraz z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju kredytu w kwocie 150 mln zł, które zostaną udzielone na okres 10 lat" - napisano w materiale.

W ramach przyjętej strategii do 2020 r. Grupa Azoty wybrała 68 projektów inwestycyjnych na różnym etapie planowania lub realizacji, na które zamierza przeznaczyć blisko 7 mld zł.

"Do roku 2020 planujemy przeznaczyć blisko 7 mld zł na cele przewidziane w strategii Grupy Azoty. Wsparcie sektora bankowego jest kluczowe dla realizacji blisko 70 projektów. Dzięki zaangażowaniu tych środków, możemy wzmocnić pozycję konkurencyjną Grupy Azoty na światowych rynkach. Zakładamy, że przełoży się to na wzrost zysków Grupy Azoty, a tym samym naszych akcjonariuszy - powiedział wiceprezes Grupy Azoty Andrzej Skolmowski, cytowany w komunikacie.

Pod koniec marca prezes Grupy Azoty informował, że spółka zbliża się do finalizacji rozmów z  z konsorcjum instytucji finansowych polskich i międzynarodowych w zakresie pozyskania finansowania dla swoich projektów.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu