Czytasz dzięki

Grupa Boryszew podniosła prognozę zysku do 69,3 mln zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-09-2005, 20:57

Grupa Boryszew podniosła prognozę tegorocznego zysku netto z 63 mln zł do 69,3 mln zł w związku z podniesieniem prognozy przez zależny od Boryszewa Impexmetal - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Grupa Boryszew podniosła prognozę tegorocznego zysku netto z 63 mln zł do 69,3 mln zł w związku z podniesieniem prognozy przez zależny od Boryszewa Impexmetal - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

    "Według udziału Boryszewa w Impexmetalu, wynoszącego 47,81 proc., wzrost prognozy skonsolidowanego zysku netto Impexmetalu o 13,2 mln złotych powoduje wzrost prognozowanego skonsolidowanego zysku netto Boryszewa z tytułu udziału w Impexmetalu, o 6,311 mln zł, co stanowi 10,02 proc. poprzedniej prognozy" - napisano w komunikacie.

    Boryszew w sierpniu obniżył prognozę z 97 mln zł do 63 mln zł, co spowodowała spadek kursu akcji spółki z około 17 zł do około 15 zł. Jednak kurs zaczął gwałtownie spadać już od początku lipca, kiedy to walor Boryszewa kosztował prawie 21 zł. W czwartek na zamknięciu za walor Boryszewa płacono 15,55 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane