Grupa BRE straciła brutto w II kw. ok 90 mln zł

WST, ESPI
opublikowano: 17-07-2009, 08:17

Zgodnie ze wstępnymi danymi, skonsolidowany wynik brutto Grupy BRE w II kwartale 2009 r. ukształtował się na poziomie zbliżonym do minus 90 mln zł.

Wpływ na ten wynik miały rezerwy, które w II kwartale 2009 r. wyniosły ok. 440 mln zł, z czego okołę połowę stanowiły odpisy na należności kredytowe od klientów posiadających zobowiązania z tytułu transakcji pochodnych.

- Wielkość stworzonych rezerw wynikających z instrumentów pochodnych jest efektem konserwatywnych założeń przyjętych w ramach realizowanych obecnie w Banku działań restrukturyzacyjnych. Większość z nich zostanie sfinalizowana do końca III kwartału 2009 r., co stworzy warunki do poprawy wyników w przyszłych okresach, począwszy od III kwartału 2009 r. - czytamy w komunikacie banku.

Równocześnie, w pierwszym półroczu 2009 r. BRE Bank osiągnął pozytywny wynik brutto, dzięki wzrastającym z kwartału na kwartał dochodom oraz ścisłej dyscyplinie kosztowej.

BRE Bank opublikuje skonsolidowane wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2009 r. 6 sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, ESPI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Grupa BRE straciła brutto w II kw. ok 90 mln zł