Grupa Broker FM zwiększyła przychody i ogranicza inwestycje na Ukrainie

(Paweł Kubisiak)
16-08-2006, 08:14

O 10,1 proc. wzrosły przychody Grupy Kapitałowej Broker FM w pierwszym półroczu br. w porównaniu z analogicznym okresem 2005 roku i wyniosły 88,2 mln zł. Natomiast zysk netto wzrósł o blisko 19 proc., do 11,4 mln zł. Ponadto Broker zapowiada mniejsze zaangażowanie w media ma Ukrainie.

O 10,1 proc. wzrosły przychody Grupy Kapitałowej Broker FM w pierwszym półroczu br. w porównaniu z analogicznym okresem 2005 roku i wyniosły 88,2 mln zł. Natomiast zysk netto wzrósł o blisko 19 proc., do 11,4 mln zł. Ponadto Broker zapowiada mniejsze zaangażowanie w media ma Ukrainie.

    W pierwszym półroczu br. przychody z działalności radiowej wzrosły o 12,3 proc. i wyniosły 68,5 mln zł. W tym segmencie największy udział miały przychody ze sprzedaży czasu w RMF FM – 64,4 mln zł (wzrost o 7,5 proc.). Przychody gotówkowe ze sprzedaży czasu w tej stacji wzrosły o 11,2 proc. i wyniosły 53,9 mln zł. – Dynamika wzrostu jest nieco poniżej wzrostu całego rynku reklamy radiowej (Broker szacuje ją na 15 proc. – przyp. red.), ale są to koszty efektywności. Po prostu nie pozyskujemy klientów za wszelką cenę, na przykład stosując bardzo duże rabaty – mówi Marek Dworak, wiceprezes Broker FM SA. – Nie wykorzystujemy całego możliwego czasu reklamowego, by nie tracić słuchaczy – dodaje Dworak.

Przychody z działalności agencyjnej wyniosły w pierwszym półroczu 5,5 mln zł (spadek o 37,9 proc.), a przychody z działalności w zakresie pośrednictwa (m.in. sprzedaż czasu w innych rozgłośniach) wyniosły 13 mln zł (wzrost o 45,5 proc.).

Zysk netto Grupy Broker FM wzrósł o 18,8 proc. i osiągnął poziom 11,4 mln zł. – Należy jednak wziąć pod uwagę zwrot podatku VAT w pierwszej połowie ubiegłego roku w wysokości 2,8 mln zł, co wpłynęło na nasz zysk – podkreśla Dworak. Gdyby wyłączyć tę transakcję, wzrost zysku netto wyniósłby 64,8 proc. EBITDA wzrosła o 26,1 proc. i wyniosła 17,1 mln zł.

Marek Dworak na piątkowej konferencji prasowej zapowiedział mniejsze niż dotychczas zaangażowanie w inwestycje na Ukrainie. Broker chce dalej rozwijać lwowskie Radio Man, ale prawdopodobnie wyłącznie poprzez pozyskiwanie nowych częstotliwości od tamtejszego regulatora rynku medialnego. Inwestycje z tym związane mogą pochłonąć maksymalnie 0,5 mln dolarów. – Nie jestem już takim optymistą, jak pół roku temu. W zakupie innych stacji stoi na przeszkodzie sytuacja polityczna i gigantyczna szara strefa na Ukrainie – mówił Dworak.

KRZ, PRESSERWIS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Grupa Broker FM zwiększyła przychody i ogranicza inwestycje na Ukrainie