Grupa CB liczy na 5 mln zł z prywatnej emisji

ANP
opublikowano: 29-11-2010, 00:00

Akwizycje i uruchomienie linii produkcyjnej membran dachowych — takie cele ma przyszły debiutant.

Akwizycje i uruchomienie linii produkcyjnej membran dachowych — takie cele ma przyszły debiutant.

Grupa CB, specjalizująca się w produkcji i dystrybucji m.in. membran i akcesoriów dachowych, na początku roku ma pojawić się na NewConnect.

— Liczymy, że z prywatnej emisji uzyskamy 5 mln zł. Potrzebujemy ich na dwa cele: akwizycje i uruchomienie linii do produkcji membran dachowych — mówi Jerzy Górski, prezes i jeden z głównych akcjonariuszy Grupy CB.

Spółka zamierza dokupić udziały w niemieckiej firmie Asglatex (ma 51 proc.), która specjalizuje się w produkcji siatki podtynkowej. Na celowniku są także inne firmy.

— Poszukujemy podmiotów krajowych. Jeśli namierzymy większy cel, to nie wykluczamy kolejnej emisji, a także przenosin na główny parkiet — dodaje Jerzy Górski.

W 2009 r. grupa miała 2,31 mln zł zysku netto przy 68,53 mln zł przychodów. W tym roku prognoza zakłada: 3,82 mln zł i 82,56 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane