Grupa Citi zwiększy zatrudnienie w Olsztynie o 300-450 osób

  • PAP
opublikowano: 23-10-2019, 13:45

Przedstawiciele Grupy Citi zapowiedzieli, że do 2021 roku zwiększą zatrudnienie w swoich olsztyńskich placówkach o 30-40 proc., czyli o 300-450 osób.

Grupa Citi jest obecna w Olsztynie od 20 lat, działa tu centrum rozliczeniowe oraz centrum operacyjne. Obecnie dla Grupy Citi w Olsztynie pracuje 920 osób; pracownicy obsługują transakcje finansowe w 96 krajach świata. W olsztyńskich placówkach Citi pracują obecnie przedstawiciele 16 krajów.

"Do 2021 roku zamierzamy zwiększyć zatrudnienie o kolejnych 30-40 procent, co przełoży się na 300 do nawet 450 osób" - poinformował na konferencji prasowej w Olsztynie kierujący pracami Citibank Europe Witold Zieliński. Dodał, że Grupa chce zatrudniać osoby z wyższym wykształceniem, które znają język angielski. Preferowane wykształcenie przyszłych pracowników to ekonomia, bankowość, czy prawo jednak - jak zapewnił Zieliński - Grupa Citi jest w stanie przeszkolić osoby także z innym wykształceniem tak, by mogły pracować w instytucji finansowej.

Przedstawiciele Grupy Citi także w środę podpisali porozumienie z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem zapewniające o dalszej współpracy tej grupy z lokalnym samorządem. "Obecnie Grupa Citi jest piątym pod względem ilości zatrudnianych osób pracodawcą w Olsztynie. Obecność międzynarodowych firm jest ważna dla rozwoju miasta, dla tworzenia jego ducha" - powiedział Grzymowicz. Dodał, że ma nadzieję, na zacieśnienie współpracy pomiędzy biznesem, a nauką.

Wiceprezes zarządu Citi Handlowy Natalia Bożek zapewniła, że w ramach podpisanego w środę porozumienia z samorządem Grupa zamierza wspierać działania prospołeczne i kulturalne realizowane w Olsztynie. "Już wspieramy festiwale kulturalne m.in. wspierające rozwój kobiet, finansowaliśmy badania DNA służące identyfikacji szczątków Mikołaja Kopernika. Zamierzamy nadal czynnie uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym miasta" - zapewniła Bożek.

Największym koncernem międzynarodowym obecnym w Olsztynie jest Michelin, który produkuje w tym mieście opony oraz ma centra magazynowe. W czołówce pod względem ilości zatrudnionych osób plasuje się także Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane