Grupa Eurocash zamknie 59 sklepów i odpisze ok. 80 mln zł

  • DI
opublikowano: 20-07-2021, 20:26

Grupa Eurocash zdecydowała o zamknięciu do końca roku 59 spośród 414 sklepów własnych prowadzonych w ramach sieci Delikatesy Centrum.

Spółka wyjaśnia, że zamknięte zostaną sklepy, które przynosiły straty, a wdrożony w nich na początku roku program naprawczy nie przyniósł dostatecznej poprawy.

- Zamknięcie nierentowanych sklepów będzie oznaczać konieczność dokonania odpisu szacowanego na ok. 80 mln zł, który obciąży wyniki finansowe Grupy Eurocash za 2021 rok – głosi komunikat.

Spółka oczekuje, że w dłuższej perspektywie decyzja przełoży się na poprawę rentowności segmentu detalicznego. Wskazuje, że powinno to być widoczne począwszy od przyszłego roku.

– Uznaliśmy wspólnie z radą nadzorczą, że taki ruch jest niezbędny dla trwałego podniesienia efektywności segmentu detalicznego. Chcemy budować największą sieć małych supermarketów w Polsce w oparciu o rentowne i dobrze prosperujące placówki handlowe – powiedział Jacek Owczarek z zarządu Grupy Eurocash.

Spółka zastrzega, że ostateczna kwota odpisu związanego z zamknięciem części sklepów własnych będzie znana po przeglądzie półrocznego sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta. Odpis zostanie dokonany w raporcie z wynikami za drugi kwartał bieżącego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane