Grupa Integer.pl pozyskała 147 mln zł z oferty prywatnej akcji

DI
opublikowano: 07-06-2013, 11:39

Polscy i zagraniczni inwestorzy instytucjonalni objęli wszystkie akcje w ofercie Grupa Integer.pl. Łącznie spółka pozyskała ok. 147 mln zł, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie ekspansji rynkowej.

Firma, która jest czołową polską grupą pocztową, niezależnym operatorem finansowo-ubezpieczeniowym oraz właścicielem sieci Paczkomatów InPost chce rozwijać usługę EasyPack oraz kontynuować strategię opartą o intensywny rozwój sieci Paczkomatów w Polsce i za granicą.

Grupa Integer.pl oferowała 296.886 nowych akcji zwykłych na okaziciela serii I o wartości nominalnej 1 zł oraz 292.771 nowych akcji zwykłych na okaziciela serii J o wartości nominalnej 1 zł każda - w ramach oferty prywatnej przeprowadzanej na terytorium Polski i skierowanej do mniej niż 150 wybranych inwestorów.

W obliczu ponad dwukrotnej nadsubskrypcji prezes Grupy Integer.pl S.A. zgodził się wesprzeć dalsze poszerzenie bazy inwestorów poprzez sprzedaż mniej niż 5 proc. posiadanego przez niego i jego spółkę zależną A&R Investments Ltd. istniejącego pakietu akcji.

Grupa Integer.pl odnotowała w I kwartale 2013 roku 83 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 9,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku. Zysk netto wyniósł 5,68 mln zł. Skonsolidowany zysk na jedną akcję Integer.pl ukształtował się w na poziomie 1,29 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane