Grupa Kapitałowa GPW miała 37,7 mln zł zysku w III kw.

  • PAP
opublikowano: 31-10-2018, 13:06

Grupa Kapitałowa GPW wypracowała w trzecim kwartale tego roku zysk na poziomie 37,7 mln zł, czyli był mniejszy rdr o 19,8 proc. - poinformowała spółka w środowym komunikacie. Dodano, że przychody ze sprzedaży w tym czasie wyniosły 85,7 mln zł, co oznacza wzrost o 5,7 proc.

Jak podano, zysk Grupy GPW w trzecim kw. 2018 r. wyniósł 37,7 mln zł, czyli był mniejszy rdr o 19,8 proc. i o 52,3 proc. kdk. "Spadek zysku netto jest w znacznej mierze spowodowany wyższym poziomem kosztów operacyjnych w związku z opłatą poniesioną przez GK GPW na rzecz KNF w wysokości 12,5 mln. zł" - poinformowano.

GPW
Zobacz więcej

GPW fot. ARC

Jak zaznaczono, wpływ na zysk GK GPW "miała m.in. decyzja Ministerstwa Finansów, o m.in. podniesieniu obliga giełdowego do 100 proc. na rynku energii elektrycznej". "Nowe przepisy obowiązują oficjalnie od 2019 r., jednak już w minionym kwartale można było zaobserwować wzrost aktywności uczestników rynku energii elektrycznej. Informacja ta przełożyła się na wzrost wolumenów na rynku energii o ponad 130 proc. w ujęciu rocznym oraz wzrost przychodów z obrotu energią elektryczną o 148,9 proc. rdr." - dodano.

"W III kwartale miało także miejsce przekwalifikowanie Polski z Emerging Markets do Developed Markets przez agencję FTSE Russell, co przełożyło się na rekordowe obroty na rynku akcji 21 września, które wyniosły 5,4 mld zł" - podano. Jak zaznaczono, "pomimo trudnego otoczenia rynkowego, GK GPW wypracowała stabilne przychody ze sprzedaży na poziomie 85,7 mln zł, co oznacza wzrost o 5,7 proc. rdr i niewielki spadek w ujęciu kwartalnym o 1 proc.". 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu