Grupa Kęty prognozuje 22-24 mln zł zysku netto w III kw.

MD
opublikowano: 29-09-2008, 08:28

Zarząd Grupy Kęty przedstawił wstępną prognozę wyników za trzeci kwartał 2008 roku.

Grupa Kęty ma osiągnąć ok. 290 - 300 mln zł skonsolidowanej sprzedaży. Oznacza to ok. 13 proc. spadek w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku. 

- Głównymi czynnikami wpływającymi negatywnie na poziom sprzedaży była umacniająca się złotówka oraz spadek sprzedaży ilościowej w Segmencie Wyrobów Wyciskanych. Cena aluminium przeliczona na walutę PLN spadła w III kwartale 2008 roku o ok. 13 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, co również miało duże znaczenie dla osiągniętego poziomu sprzedaży – głosi komunikat spółki.

Zarząd Grup Kęty zwraca uwagę, że ok. 60 proc. sprzedaży uzależniona jest od euro, ok. 5 proc. od dolara i ok. 35 proc. od złotego. Koszty natomiast w 45 proc. są uzależnione od dolara, w 25 proc. od EUR a pozostałą część stanowią koszty złotówkowe.

Zarząd spodziewa się, iż skonsolidowany zysk operacyjny w III kwartale wyniesie ok. 35-37 mln zł, natomiast skonsolidowany zysk netto będzie mieścił się w przedziale 22 - 24 mln zł.

Na koniec trzeciego kwartału 2008 roku prognozuje się, iż dług netto Grupy Kapitałowej wyniesie ok. 360 - 370 mln zł i utrzyma się na poziomie zbliżonym do poprzedniego kwartału pomimo płatności ponad 40 mln zł dywidendy. 


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Grupa Kęty prognozuje 22-24 mln zł zysku netto w III kw.