Grupa Kęty prognozuje 26-27 mln zł zysku w III kwartale

(Marek Druś)
opublikowano: 22-09-2005, 09:38

Zarząd Grupy Kęty podał wstępne prognozy wyników za trzeci kwartał 2005 r. Spodziewa się 29-30 mln zł zysku operacyjnego i 26-27 mln zysku netto.

Zarząd Grupy Kęty podał wstępne prognozy wyników za trzeci kwartał 2005 r. Spodziewa się 29-30 mln zł zysku operacyjnego i 26-27 mln zysku netto.

Według zarządu Grupy Kęty, wyniki skonsolidowane osiągnięte przez grupę kapitałową w trzecim kwartale będą podobne do tych, jakie uzyskała ona w tym samym okresie ubiegłego roku.

29-30 mln zł zysku operacyjnego i 26-27 mln zł zysku netto to zdaniem zarządu bardzo dobre wyniki, biorąc pod uwagę mniej sprzyjające niż w zeszłym roku czynniki makroekonomiczne: umacniający się wobec euro złoty, wysoką cenę aluminium i materiałow potrzebnych do produkcji oraz drożejącą ropę.

Zarząd prognozuje, że dług netto Grupy Kęty nie przekroczy na koniec trzeciego kwartału kwoty 95 mln zł. Jego zwiększenie wynika głównie z wypłaty ok. 37 mln zł dywidendy oraz realizowanego planu inwestycyjnego.

- Zarząd Grupy Kęty zwraca uwagę, że jeżeli niekorzystne dla spółki czynniki makroekonomiczne utrzymają się w następnych miesiącach, to wpłyną one negatywnie na wyniki czwartego kwartału. Zarząd przewiduje, że w takim przypadku odchylenie od prognozowanego zysku netto nie powinno przekroczyć 10 – głosi komunikat spółki.

Na początku sierpnia, po opublikowaniu wyników za II kw., zarząd Grupy Kęty podtrzymał prognozę wzrostu w 2005 roku skonsolidowanego zysku netto do 102,0 mln zł z 90,75 mln zł rok wcześniej. Przychody spółki mają wzrosnąć do 841,0 mln zł z 728,72 mln zł.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Grupa Kęty prognozuje 26-27 mln zł zysku w III kwartale