Grupa Kęty uzyska 19,75 mln zł odszkodowania za styczniowy pożar

Internet Securities
opublikowano: 24-05-2006, 09:53

Grupa Kęty otrzyma 19,75 mln zł odszkodowania za straty majątkowe poniesione w wyniku styczniowego pożaru, wynika z ugody podpisanej we wtorek przez spółkę z konsorcjum ubezpieczycieli, podały Kęty w środowym komunikacie.

Grupa Kęty otrzyma 19,75 mln zł odszkodowania za straty majątkowe poniesione w wyniku styczniowego pożaru, wynika z ugody podpisanej we wtorek przez spółkę z konsorcjum ubezpieczycieli, podały Kęty w środowym komunikacie.

W skład konsorcjum ubezpieczeniowego wchodzą: STU Ergo Hestia, PZU i TUiR Warta.

„Na mocy niniejszego porozumienia ustalono, iż Grupa Kęty S.A. otrzyma kwotę 19 750 tys. zł. Zarząd Grupy Kęty informuje, iż kwota ta w całości wpłynie na wynik finansowy osiągnięty w II kwartale 2006 i zostanie zaksięgowana w kategorii ‘pozostałe przychody operacyjne’” – podano w komunikacie.

Tym samym potwierdziły się kwietniowe nieoficjalne agencji ISB, która ustaliła, że Grupa Kęty uzyska w drugim kwartale br. ok. 20 mln zł dodatkowego przychodu operacyjnego w związku z odszkodowaniem za część majątku utraconego w wyniku pożaru.

Grupa Kęty podała jeszcze w styczniu, że maksymalny, ujemny wpływ pożaru hali produkcyjnej na wynik operacyjny, wyniesie około 20 mln zł, a straty wyniosły według wstępnych szacunków 30-50 mln zł.

W hali, w której wybuchł pożar, znajdowało się pięć drukarek do nadruku metodą rotograwiurową, w tym trzy nowoczesne urządzenia 8-10 kolorowe oraz dwie ponad 20-letnie maszyny drukarskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane