Czytasz dzięki

Grupa KGHM: 331 mln zł zysku w III kwartale

opublikowano: 09-11-2016, 18:44

Grupa KGHM miała 331 mln zł zysku netto w III kwartale tego roku. Rok wcześniej zysk wynosił 34 mln zł.

- Wzrost ten był po pierwsze efektem poprawy zysku netto ze sprzedaży, który wyniósł 695 mln zł i był wyższy r/r o 36,8%, a dodatkowo także pozytywnego wpływu różnic kursowych na wycenę zadłużenia Grupy, który ze znaczącą nadwyżką skompensował niższy wynik netto Sierra Gorda i straty z różnic kursowych z wyceny aktywów i zobowiązań innych niż zadłużenie – głosi komunikat spółki.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

Przychody ze sprzedaży wynosiły 4,68 mld zł i były o 2,5 proc. niższe niż rok wcześniej.

- Spadek skonsolidowanych przychodów w III kwartale był przede wszystkim efektem niższej produkcji miedzi elektrolitycznej w KGHM Polska Miedź i miedzi płatnej przez KGHM International, odpowiednio o 5,6% i 21,6%, przy notowaniach miedzi w USD niższych r/r o ok. 9%. Negatywny wpływ wolumenów i cen miedzi został częściowo skompensowany wzrostem produkcji srebra i złota w KGHM Polska Miedź, o odpowiednio 5,8% i 74,6%, przy wzroście notowań tych metali w USD odpowiednio o ok. 30% i 20% - informuje spółka.

Po trzech kwartałach zysk netto Grupy KGHM wynosił 629 mln zł i był o ok. połowę niższy niż rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 13,14 mln zł i były o 12 proc. niższe niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane