Grupa Kolastyna chce przeprowadzić w tym roku fuzję lub akwizycję

opublikowano: 13-02-2007, 10:57

Grupa Kolastyna chce sfinalizować w tym roku akwizycję lub fuzję z inną ze spółek z branży producentów kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, zapowiedział we wtorek prezes spółki Andrzej Grzegorzewski.

Grupa Kolastyna chce sfinalizować w tym roku akwizycję lub fuzję z inną ze spółek z branży producentów kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, zapowiedział we wtorek prezes spółki Andrzej Grzegorzewski.

"Rozmawiamy z kilkoma firmami. Sądzę, że w tym roku uda się zrealizować akwizycję albo połączenie, raczej będzie to fuzja niż akwizycja - powiedział Grzegorzewski dziennikarzom podczas uroczystości debiutu spółki na GPW.

Dodał, że akwizycje mają służyć celowi strategicznemu, jakim jest osiągnięcie 10% rynku kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciapała w ciągu trzech lat. Obecnie firma ma 5% tego rynku.

"Rozmowy są toczone z firmami polskimi" - zaznaczył prezes.

Kolastyna zakłada w swojej strategii także dynamiczny wzrost eksportu. Obecnie eksport stanowi 10% przychodów spółki, czyli ok. 8 mln zł.

"Chcemy rozwijać eksport do krajów basenu Morza Śródziemnego i na Wschód - do Rosji, na Ukrainę i Białoruś. Eksport spółki ma rosnąć o 30% rocznie" - powiedział Grzegorzewski.

Prezes zapowiedział, że z zysku za 2006 rok zarząd nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy. Spółka zastanowi się nad wypłatą dywidendę z zysku za 2007 rok, dodał.

Po I kw. Kolastyna przedstawi prognozę na bieżący rok.

"Wyniki 2007 roku powinny być lepsze, niż w 2006" - powiedział Grzegorzewski, nie podając szczegółów.

Zgodnie z prognozą skonsolidowane przychody Grupy Kolastyna w 2006 roku wyniosą 90,08 mln zł, a rentowność brutto osiągnie poziom 8,69%. W I półroczu 2006 Grupa Kolastyna wypracowała przychody netto na poziomie 41,05 mln zł i zysk netto w wysokości 2,25 mln zł.

Kurs praw do akcji (PDA) Grupy Kolastyna wzrósł na otwarciu we wtorkowym debiucie o 20,00% do 4,20 zł. Cena emisyjna wynosiła 3,50 zł. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane