Grupa Kościuszko podtrzymała prognozę 11,5 mln zł zysku netto w 2008 r.

ISB
16-06-2008, 14:52

Grupa Kościuszko, która wypracowała 5,68 mln zł zysku netto za 2007 rok i tym samym przekroczyła o 9% prognozy, podtrzymała plan wypracowania 11,5 mln zł zysku netto w tym roku, poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

"Przekroczenie zarówno prognoz finansowych na rok 2007, jak i utrzymywana dynamika rozwoju sieci, stale zwiększająca się ilość pozyskiwanych, atrakcyjnych lokalizacji oraz pełne wprowadzenie programu franszyzy operatorskiej, w ramach której prowadzone są lokale grupy, jest znakomitym prognostykiem utrzymania, a nawet powiększenia tak dobrej dynamiki na kolejne lata. Co za tym idzie, zarząd spółki w pełni potwierdza prognozowany zysk netto na rok 2008 w wysokości 11,5 mln zł" - powiedział prezes zarządu Jan Kościuszko, cytowany w komunikacie.

Grupa Kościuszko do 30 września ub. roku działała w formie spółki jawnej, a od 1 października jako spółka akcyjna. Przychody i zysk netto osiągnięte w strukturach spółki jawnej od 1 stycznia do 30 września 2007 roku wyniosły odpowiednio 8,64 mln zł i 4,46 mln zł. Od 1 października do 31 grudnia jako spółka akcyjna Grupa Kościuszko zanotowała 7,3 mln zł przychodów i 3,73 mln zł zysku netto.

"Ostateczne wyniki po połączeniu dwóch sprawozdań (spółki jawnej i akcyjnej) za okres roku 2007 przedstawiają się następująco: przychody ze sprzedaży 15.932 tys. zł, zysk netto 8.183 tys. zł. Po przekształceniu celem zapewnienia porównywalności do lat poprzednich zysk netto za okres roku 2007 wyniósłby ok. 5.680 tys. zł. (pomniejszenie o podatek dochodowy wspólników oraz dywidendę ujętą w roku 2006)" - podała spółka w komunikacie.

Grupa Kościuszko zarządza sieciami restauracji funkcjonującymi w modelu franszyzowo-operatorskim pod markami "Polskie Jadło", "Lanczowisko" oraz "Ready&Go".

Spółka podała, że obecnie w grupie działa 16 obiektów gastronomicznych, a dalsze trzy znajdują się w końcowej fazie inwestycji.

Drugim segmentem działalności firmy, rozwijanym od 2004 roku, jest produkcja i sprzedaż ekskluzywnych wyrobów kuchni polskiej sprzedawanych obecnie pod marką "Polskie Jadło". Obecnie wyroby te znajdują się m.in. w takich sieciach jak: Ahold, Alma, Bomi, Carrefour, Chata Polska, Intermarche, Leclerc, Makro, Market Punkt i Stokrotka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grupa Kościuszko podtrzymała prognozę 11,5 mln zł zysku netto w 2008 r.