Grupa Kościuszko pozyskała 11,3 mln zł, debiut 10 czerwca

ISB
28-05-2008, 16:01

Grupa Kościuszko Polskie Jadło pozyskała dzięki ofercie publicznej 11,3 mln zł i 10 czerwca zadebiutuje na rynku głównym GPW, poinformowała spółka w komunikacie w środę. W prospekcie firma podała, że  chce pozyskać netto od 19,69 mln zł do 20,33 mln zł. Z komunikatu wynika, że  zapisy nie zostały zredukowane.

"Uplasowanie 55% oferty w górnej granicy ceny uznać należy, bez wątpienia jako sukces, tym bardziej, że zdecydowana większość firm prowadzących ofertę publiczną równolegle do naszej zawiesiła lub wręcz odstąpiła od niej" - powiedział prezes Jan Kościuszko, cytowany w komunikacie. Cenę emisyjną ustalono na 6,5 zł za papier, czyli w górnej granicy ustalonych wcześniej widełek.

"Zarówno generowane zyski, a co za tym idzie - kondycja finansowa naszej spółki, jest tak dobra, że ilość objętych akcji przez inwestorów, którym dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem, nie zmienia w żadnym stopniu naszych prognoz na rok 2008 oraz lata następne. Tak więc zarząd spółki w żaden sposób nie będzie obniżał tych prognoz, uznając je za bardzo bezpieczne" - zaznaczył Kościuszko.

Grupa Kościuszko poinformowała, że pozyskane środki przeznaczy na rozbudowę sieci restauracji pod marką Polskie Jadło, Ready&Go oraz Lanczowisko. Oprócz tego rozwijać będzie produkcję i sprzedaż dań gotowych pod własną marką. Wiąże się to z budową własnego zakładu oraz wprowadzeniem produktów do sprzedaży w kolejnych sieciach handlowych.

Spółka szacuje, że w 2007 roku uzyskała 15,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 5,2 mln zł zysku netto. Oznacza to ok. 30% rentowność netto. W 2008 roku zysk netto spółki wyniósł 11,5 mln zł przy przychodach rzędu 29,5 mln zł. W 2009 roku przychody mają wzrosnąć do 40 mln zł, a zysk netto do 16 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Grupa Kościuszko pozyskała 11,3 mln zł, debiut 10 czerwca