Grupa Kościuszko przesunęła termin rozpoczęcia oferty na 8 maja

ISB
opublikowano: 21-04-2008, 15:49

Grupa Kościuszko Polskie Jadło przesunęła termin rozpoczęcia swojej oferty publicznej na 8 maja, poinformowała firma w  komunikacie. Pierwotnie zapisy na akcje spółki miały się zacząć 17 kwietnia. Spółka tłumaczy decyzję koniecznością wyjaśnienia kwestii techniczno-formalnych zawartych w prospekcie.

"Zdecydowaliśmy o przesunięciu terminów oferty, wyłącznie ze względu na konieczność wyjaśnienia pewnych kwestii techniczno-formalnych, dotyczących informacji zamieszczonych w prospekcie emisyjnym. Musimy je doprecyzować, aby nie było żadnych wątpliwości. Chcemy być spółką absolutnie transparentną, która rzetelnie informuje o wszystkich istotnych kwestiach związanych z jej działalnością. Podkreślam, że żadne informacje w kwestii przedstawionych przez nas przychodów, zysków netto, tak dotyczące danych historycznych, jak i prognoz finansowych, nie ulegną zmianie" - powiedział prezes Jan Kościuszko, cytowany w komunikacie.

Kościuszko podkreślił też, że zmianie nie ulega też liczba oferowanych akcji, widełki cenowe, podział akcji na transze. Dodał, że nadal liczy na debiut na GPW jeszcze w maju.

Według nowego kalendarza, inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje w dniach 8 - 13 maja br., a inwestorzy instytucjonalni 15 i 16 maja 2008 roku (book-building w tej transzy: 12 - 13 maja br.). Przedział cenowy, w którym zawierać się będzie cena emisyjna, ustalony został na poziomie 5,5-6,5 zł za akcję, a jej ostateczna wartość zostanie podana do 14 maja br. Funkcję oferującego pełni Biuro Maklerskie Banku BGŻ.

W transzy dużych inwestorów zostanie zaoferowanych 2,2 mln akcji, a w transzy inwestorów detalicznych - 1,0 mln akcji. Przedział cenowy ustalono na 5,50-6,50 zł.

Spółka szacuje, że uzyska z emisji 19,69-20,33 mln zł netto, które przeznaczy przede wszystkim na otwarcie nowych restauracji z segmentu premium oraz rozwój sieci "Ready&Go". W ciągu 3-4 lat spółka chce otworzyć 120-130 restauracji.

Według szacunkowych danych, spółka miała w 2007 roku 5,2 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 15,9 mln zł. W całym 2006 roku spółka miała 18,23 mln zł zysku netto przy 9,77 mln zł przychodów.

Grupa prognozuje, że w 2008 roku osiągnie zysk netto w wysokości 11,5 mln zł przy 29,5 mln zł przychodów. (ISB)

mtd/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Grupa Kościuszko przesunęła termin rozpoczęcia oferty na 8 maja