Grupa Kościuszko przystąpi do rozmów ws. przejęcia Chłopskiego Jadła od Sfinksa

ISB
05-11-2008, 14:17

Grupa Kościuszko, która w połowie września otrzymała ofertę kupna restauracji działających pod marką "Chłopskie Jadło" od  spółki Sfinks, przystępuje do rozmów w sprawie przejęcia tej sieci, poinformował w środę prezes Grupy Kościuszko Jan Kościuszko. Jeśli dojdzie do akwizycji, sieć zostałaby najprawdopodobniej wydzielona w odrębną spółkę, dodał.

"Mocno ucywilizowały się rozmowy pomiędzy Grupą Kościuszko a Sfinksem. Przystępujemy do tych rozmów. Myślę, że to jest kwestia zmiany zarządu albo zmiany polityki tam w związku z przejęciami. Bardzo poważnie myślimy o tym, żeby siąść i biznesowo porozmawiać. Mamy dostać uszczegółowioną ofertę, a terminarz spotkań ma zostać opracowany i wysłany nam w najbliższym czasie - tak zrozumiałem z pisma, które otrzymaliśmy ostatnio" - powiedział Kościuszko w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes.

Na pytanie, czy Chłopskie Jadło jest obecnie warte więcej, niż kiedy Grupa Kościuszko je sprzedała Sfinksowi, odpowiedział: "Nie wiem. Sprawdzimy po audycie i technologicznym, i finansowym".

W połowie września Sfinks złożył ofertę, m.in. Grupie Kościuszko, zakupu restauracji "Chłopskie Jadło". Ponad dwa lata wcześniej (marzec 2006 r.) restauracje pod tą marką Sfinks nabył od prezesa Grupy Kościuszki - Jana Kościuszki - za 27,05 mln zł.

Kościuszko nie chciał prognozować, kiedy mogą zakończyć się rozmowy na temat przejęcia. Przypomniał, że rozmowy na temat sprzedaży sieci na rzecz Sfinksa (w l. 2005-2006) trwały ok. siedmiu miesięcy.

Prezes podkreślił też, że rozmowy w sprawie tej akwizycji nie wpłyną na realizację podwyższonej ostatnio prognozy Grupy Kościuszki na ten rok. "Myślę, że byłaby wydzielona spółka" - powiedział też Kościuszko.

W poniedziałek Grupa Kościuszko podała, że - po przeanalizowaniu swojej sytuacji finansowej oraz w związku z zawarciem kolejnej umowy operatorskiej o wartości 8 mln zł - zwiększyła do 12,0 mln zł z 11,5 mln zł prognozę zysku netto w 2008 r. Spółka oczekuje zwiększenia przychodów do 30,5 mln zł w stosunku do wcześniej prognozowanych 29,5 mln zł.

Narastająco w I-III kw. 2008 roku spółka miała 6,36 mln zł zysku netto wobec 4,46 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 19,33 mln zł wobec 8,64 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grupa Kościuszko przystąpi do rozmów ws. przejęcia Chłopskiego Jadła od Sfinksa