Grupa Lotos złożyła skargę na decyzję Izby Skarbowej

ISBNews
opublikowano: 01-04-2016, 16:57

Grupa Lotos złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku na decyzję dyrektora Izby Skarbowej w Gdańsku podtrzymującą decyzję o zaległościach podatkowych o wartości 112,5 mln zł, podała spółka.

"Zarząd Grupy Lotos S.A. informuje o złożeniu skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku na decyzję dyrektora Izby Skarbowej w Gdańsku utrzymującą w mocy decyzję wydaną przez Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy" – czytamy w komunikacie.

Decyzja UKS określiła wysokość zobowiązania w podatku od towarów i usług za okres styczeń – grudzień 2011 r. oraz wykazała zaległości w kwocie 112,5 mln zł. Spółka uiściła 2 października 2015 r. kwotę zaległości wraz z odsetkami w wysokości 49,5 mln zł.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. W 2015 r. Grupa Lotos odnotowała 22,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane