Grupa Muszkieterów przeznaczy 485 mln zł na inwestycje w tym roku

ISBNews
18-03-2015, 13:12

Grupa Muszkieterów przeznaczy 485 mln zł na inwestycje w Polsce w 2015 r. Sieci Intermarche i Bricomarche mają się w tym powiększyć łącznie o 57 sklepów, poinformowali przedstawiciele firmy.

"Chcemy zakończyć rok 2015, otworzywszy w sumie 57 dodatkowych sklepów" - powiedział prezes grupy Patrick Renault podczas konferencji prasowej. Jak wyjaśnił, oznacza to otwarcie 36 sklepów sieci Intermarche i 21 w sieci Bricomarche.

Prezes dyrekcji handlowej Intermarche Krzysztof Waligórski wskazał, że planowane nakłady inwestycyjne nie obejmują remodelingu obecnych sklepów należących do obu sieci.

Grupa planuje rozwój na terenie całej Polski i poszukuje nowych lokalizacji. W portfelu ma obecnie 70 lokalizacji na różnym etapie planowania.

"Cały czas jesteśmy zainteresowani Warszawą, ale nie możemy podjąć tej decyzji, wystawiając franczyzobiorcę na niepewny grunt. Jeszcze pod koniec tego roku zobaczymy się na otwarciu w pewnej miejscowości satelitarnej do Warszawy" - powiedział Waligórski.

Na koniec 2014 r. Grupa Muszkieterów miała w Polsce 322 sklepy i 51 stacji paliw. Jej obroty w ub.r. sięgnęły 5,43 mld zł.

Plany inwestycyjne są elementem realizacji strategii Polska CAP 2020. "Cele się nie zmieniły, jeśli chodzi o rok 2020" - powiedział Renault.

W ramach tej strategii Grupa Muszkieterów zamierza do 2020 r. mieć w Polsce 800 supermarketów Bricomarche i Intermarche i osiągnąć 16 mld zł obrotów. Zainwestuje w tym czasie 6 mld zł, a zatrudnienie wyniesie ponad 33 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Handel / Grupa Muszkieterów przeznaczy 485 mln zł na inwestycje w tym roku