Grupa Onet.pl odkupiła od ITI Holdings 25% akcji Onet.pl za 140 mln zł

Internet Securities
02-09-2005, 10:00

Grupa Onet.pl podpisała z ITI Holdings umowę na mocy której odkupiła 31.250 akcji spółki Onet.pl, czyli 25% kapitału za 140 mln zł, poinformowała Grupa Onet.pl.

Grupa Onet.pl podpisała z ITI Holdings umowę na mocy której odkupiła 31.250 akcji spółki Onet.pl, czyli 25% kapitału za 140 mln zł, poinformowała Grupa Onet.pl.

„Na podstawie Umowy, Spółka zapłaci za Akcje całkowitą cenę wynoszącą 140.000 tys. zł. W ramach zapłaty przez Spółkę Ceny, w dniu zawarcia Umowy rozliczona została kwota 40.527 tys. zł” – poinformowała Grupa Onet.pl.

„Zawarcie umowy, dzięki której Spółka stała się jedynym akcjonariuszem spółki Onet.pl SA, razem z poprzednio ogłoszonymi planami dotyczącymi rozwoju oraz przyszłego kształtu Grupy Onet.pl , podkreślają koncentrację Spółki na strategicznym obszarze działalności operacyjnej o charakterze medialno-komunikacyjnym. Działalność ta realizowana i rozwijana jest obecnie za pośrednictwem Onet.pl” – czytamy w komunikacie.

Spółka podała też, że 31 sierpnia 2005 r. strony dokonały kompensaty wierzytelności z tytułu zakupionych przez spółkę obligacji wyemitowanych przez ITI Holdings na rzecz grupy Onet.pl o wartości nominalnej 4 mln USD (ok. 13,26 mln zł) - obligacji denominowanych w dolarach, do których przedterminowego wykupu Grupa Onet.pl wezwała ITI Holdings oraz obligacji o wartości 26 mln zł i terminie zapadalności 31 sierpnia 2005 r.

„Suma wyżej wymienionych wartości nominalnych, powiększona o naliczone odsetki od obligacji do dnia ich wykupu, została rozliczona w ramach zapłaty części Ceny na rzecz ITI Holdings SA. Po przeprowadzeniu tego rozliczenia spółka nie posiada już obligacji wyemitowanych przez ITI Holdings” – podała Grupa Onet.pl.

”Pozostała kwota składająca się na całkowitą Cenę, w wysokości 99.473 tys. zł, zostanie zapłacona przez Spółkę w nieprzekraczalnym terminie do 31 grudnia 2005 r” – podano również.

Grupa Onet.pl podała też, że chce uregulowania wszystkich zobowiązań związanych z realizacją umowy nie później niż do końca września 2005 r., m.in. dzięki przeprowadzeniu emisji akcji serii J w ramach oferty skierowanej do podmiotu z Grupy ITI oraz zbyciu za gotówkę innych krótkoterminowych aktywów finansowych.

ITI Holdings S.A. jest podmiotem dominującym wobec spółki oraz Grupy ITI, a jego przedstawiciele są również członkami organów władz spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grupa Onet.pl odkupiła od ITI Holdings 25% akcji Onet.pl za 140 mln zł