Grupa PBG chce przeprowadzić emisję akcji w I kwartale 2006 roku

Internet Securities
opublikowano: 04-11-2005, 18:55

Grupa PBG SA, zajmująca się serwisowaniem i budową instalacji wydobywczych dla górnictwa gazu ziemnego i ropy naftowej, chce w pierwszym kwartale 2006 roku przeprowadzić emisję akcji, aby sfinansować akwizycję Hydrobudowy Śląsk SA, poinformowała spółka w komunikacie w piątek.

Grupa PBG SA, zajmująca się serwisowaniem i budową instalacji wydobywczych dla górnictwa gazu ziemnego i ropy naftowej, chce w pierwszym kwartale 2006 roku przeprowadzić emisję akcji, aby sfinansować akwizycję Hydrobudowy Śląsk SA, poinformowała spółka w komunikacie w piątek.

„Zarząd PBG SA zamierza zarekomendować na WZA przeprowadzenie w I kwartale 2006 r. publicznej oferty akcji nowej emisji, której celem byłoby między innymi finansowanie akwizycji, w tym w Hydrobudowę Śląsk SA” – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że 3 listopada 2005 roku zarządy spółek PBG i Hydrobudowy Śląsk podpisały list intencyjny dotyczący ewentualnej inwestycji kapitałowej.

„Stanowi on, iż PBG SA zainteresowane jest dokonaniem inwestycji kapitałowej w spółkę Hydrobudowa Śląsk SA i uzyskaniem udziału ponad 50% głosów w tej spółce” – czytamy dalej.

Włączenie Hydrobudowy Śląsk do Grupy PBG przyczyni się do wzmocnienia potencjału wykonawczego Grupy Kapitałowej i pozwoli między innymi na realizację prac w nowych obszarach, nie objętych do tej pory działaniami spółek z Grupy PBG, uważa spółka.

Hydrobudowa Śląsk posiada silną pozycję na rynku południowej Polski, doświadczenia i referencje w realizacji dużych inwestycji, w tym projektów hydrotechnicznych oraz projektów współfinansowanych przez fundusze UE.

„Zarząd PBG SA ocenia, iż włączenie Hydrobudowy Śląsk SA do Grupy Kapitałowej PBG powinno wpłynąć korzystnie zarówno na poziom przychodów jak i skonsolidowany wynik finansowy Grupy Kapitałowej PBG” - głosi komunikat.

Prognoza na 2005 rok zakłada, że grupa osiągnie 33,3 mln zł zysku netto, przy przychodach 421,9 mln zł.

W 2004 roku było to odpowiednio 18,3 mln zł i 216,1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Grupa PBG chce przeprowadzić emisję akcji w I kwartale 2006 roku