Grupa PBG zdobywa wielki kontrakt

Anna Pronińska
18-04-2008, 00:00

Dzięki umowie z armeńskim Nairitem za ponad 450 mln zł wartość portfela zamówień grupy wzrosła już do 3,5 mld zł.

Dzięki umowie z armeńskim Nairitem za ponad 450 mln zł wartość portfela zamówień grupy wzrosła już do 3,5 mld zł.

Po zakończeniu wczorajszych notowań PBG, świadczące usługi budowlano-montażowe w obszarach m.in. gazu ziemnego i ropy naftowej, poinformowało o podpisaniu kontraktu opiewającego na 210 mln USD netto (blisko 451,54 mln zł).

Polska firma dogadała się z jedną z największych armeńskich firm chemicznych — Nairit Plant CJSC. Giełdowa spółka zrealizuje projekt polegający na rekonstrukcji i modernizacji zakładu armeńskiej spółki.

— Projekt ten pozwoli ponad trzykrotnie podnieść możliwości wytwórcze chlorokauczuku w zakładzie i dostosować go do europejskich standardów, związanych z kontrolą jakości — mówi Jacek Krzyżaniak, rzecznik PBG.

Grupa zaprojektuje i wykona również instalacje towarzyszące.

— Całość zadania zostanie zrealizowana w ciągu 30 miesięcy — dodaje rzecznik.

Główny udział w pracach przypadnie Hydrobudowie Polska, spółce z grupy PBG, która będzie odpowiadać za prefabrykację elementów i montaż. Projektem zajmie się także słowacka spółka zależna Gas&Oil Engineering.

— Liczymy, że w tym roku z tego kontaktu przypadnie nawet kilkadziesiąt milionów złotych przychodów dla Hydrobudowy Polska. Zawsze konserwatywnie podchodzimy do prognoz, ale umowa na 210 mln USD będzie mieć wpływ na obroty Hydrobudowy Polska i PBG w 2009 r. Na tę chwilę portfel zamówień grupy sięga 3,5 mld zł — oblicza Jacek Krzyżaniak.

Tegoroczna prognoza grupy zakłada osiągnięcie 142,6 mln zł zysku netto przy 1,92 mld zł przychodów. Dwa tygodnie temu Jerzy Wiśniewski, prezes PBG, nie wykluczał podniesienia prognoz. Miało się to jednak wiązać z innym kontraktem w segmencie gazu i ropy naftowej, o którego zdobycie grupa zabiega.

— Mamy nadzieję, że kontrakt dla Nairit Plant CJSC przełoży się także na inne obszary działalności grupy związane z ochroną środowiska. Podejmujemy rozmowy w tamtym regionie — puentuje rzecznik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Grupa PBG zdobywa wielki kontrakt