Grupa Pekaes zwiększyła stratę w I kwartale

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-05-2006, 20:43

Grupa Pekaes wykazała w I kwartale tego roku 10,5 mln zł straty na poziomie netto oraz 11,4 mln zł straty na poziomie operacyjnym. Przychody grupy wyniosły w tym czasie 117,2 mln zł - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

Grupa Pekaes wykazała w I kwartale tego roku 10,5 mln zł straty na poziomie netto oraz 11,4 mln zł straty na poziomie operacyjnym. Przychody grupy wyniosły w tym czasie 117,2 mln zł - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

W analogicznym okresie 2005 roku przychody grupy wyniosły 100,9 mln zł, strata na poziomie operacyjnym 2,8 mln zł, zaś strata netto 60 tys. zł.

"Utrzymujące się problemy z rentownością operacyjną oraz utworzone w I kwartale rezerwy na restrukturyzację w kwocie 5.504 tys. zł spowodowały, iż grupa zamknęła swoją działalność w tym okresie wynikiem ujemnym netto" - napisano w raporcie kwartalnym grupy Pekaes.

W ubiegłym tygodniu rada nadzorcza spółki Pekaes przyjęła założenia planu rozwoju i restrukturyzacji grupy, które przewidują, że łączne koszty restrukturyzacji w latach 2005 - 2007 wyniosą 12,3 mln zł.

Z założeń planu wynika, że jego pełne wdrożenie przyniesie poprawę zysku operacyjnego przed kosztami amortyzacji i wynikiem na pozostałej działalności operacyjnej (skorygowany zysk EBITDA) o 38,5 mln zł w skali roku, po zakończeniu jego realizacji.

Wdrożenie planu przez zarząd spółki nastąpi do końca drugiego kwartału 2007 roku. Jak podano, jego celem jest stabilizacja wyników finansowych grupy i budowanie wartości spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu