Grupa szefów brytyjskich firm wzywa do drugiego referendum ws. brexitu

opublikowano: 08-11-2018, 14:11

Szefowie brytyjskich firm, m.in. Michael Rake, przewodniczący rady dyrektorów Worldpay, czy Justin King, były prezes Sainsbury's, domagają się ponownego referendum, informuje Reuters.

- Zły brexit lub katastrofalny brexit, trzeba wybierać – powiedział King, odnosząc się do negocjowanego przez premier Theresę May porozumienia z Unią Europejską.

Wyjaśnił, że tym razem wyboru należałoby dokonać między najlepszym brexitem, który jest w stanie wynegocjować brytyjska premier, a decyzją o pozostaniu w Unii Europejskiej.

- Deficyt demokracji przy poprzednim referendum polegał na tym, że w rzeczywistości głosowaliśmy nie wiedząc jaki ma być brexit – powiedział King.

Reuters przypomina, że premier Theresa May niezmiennie odrzuca pomysł przeprowadzenia kolejnego referendum. Zwolennicy kolejnego głosowania liczą jednak, że porozumienie wynegocjowane przez premier zostanie odrzucone w parlamencie, który następnie zarządzi kolejne referendum w sprawie brexitu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane