Grupa Tauron znów organizuje spotkania dla potencjalnych kontrahentów

  • PAP
opublikowano: 06-03-2018, 16:41
aktualizacja: 06-03-2018, 16:44

Drugą edycję „dni otwartych drzwi” dla potencjalnych kontrahentów organizuje grupa Tauron. Spotkania dla potencjalnych wykonawców, dostawców i producentów mają ułatwiać im współpracę ze spółkami koncernu m.in. przy przygotowywanych przez nie inwestycjach.

Jak podała we wtorkowej informacji grupa Tauron, konferencje organizowane podczas ubiegłorocznych dni otwartych przez spółki Tauron Ciepło, Tauron Wytwarzanie, Tauron Dystrybucja oraz Tauron Wydobycie odwiedziło łącznie blisko tysiąc uczestników z 800 firm.

Cytowany w informacji wiceprezes Tauronu ds. zarządzania korporacyjnego Kamil Kamiński zaakcentował, że dzięki tym spotkaniom koncern zaobserwował poprawę przepływu informacji z kontrahentami, co przełożyło się na wzrost konkurencyjności w postępowaniach przetargowych.

„Transparentny i otwarty dialog z kontrahentami to zasady, którymi kierujemy się w relacjach biznesowych. W bieżącym roku również zamierzamy spotykać się z kontrahentami, którzy współpracują z naszymi kluczowymi spółkami” - zapowiedział Kamiński.

„Naszym priorytetem jest utrzymywanie wysokiej konkurencyjności postępowań przetargowych. W 2017 r. osiągnęliśmy wynik średnio 4 oferty na każde zadanie w postępowaniach powyżej 14 tys. euro. Wysoka konkurencyjność przetargów pozwala na osiąganie oszczędności w zakresie zakupów, a dzięki aukcjom elektronicznym grupa zaoszczędziła już ponad 500 mln zł” - dodał wiceprezes.

Pierwsze z tegorocznych spotkań z kontrahentami odbędzie się w środę w Katowicach. Przedstawiciele Tauronu Ciepło m.in. przedstawią zakres prac remontowych i inwestycyjnych przewidzianych na ten rok.

Ponadto na specjalnie przygotowanych stanowiskach przedstawiciele Tauronu Ciepło mają mówić m.in. o wymogach formalnych w postępowaniach przetargowych, zasadach etyki obowiązujących w spółce we współpracy z firmami zewnętrznymi, procedurach bezpieczeństwa dla firm wykonawczych oraz zasadach korzystania z platformy zakupowej Tauronu.

Największym zadaniem inwestycyjnym Tauronu Ciepło jest obecnie realizacja wewnętrznego programu likwidacji niskiej emisji, który ma doprowadzić m.in. do ograniczania emisji zanieczyszczeń powietrza w znacznej części subregionu centralnego woj. śląskiego - pochodzących ze spalania śmieci i złej jakości paliwa w domowych piecach.

Warty 250 mln zł program zakłada przyłączanie do sieci ciepłowniczych, co jest jednym z najskuteczniejszych sposobów eliminowania smogu, nowych mieszkańców w ośmiu miastach konurbacji katowickiej. Spółka otrzymała do tego przedsięwzięcia ponad 140 mln zł unijnego dofinansowania.

W swoim programie Tauron Ciepło zaplanował przyłączenie do 2022 r. nowych odbiorców, do których ma trafić ogółem ponad 180 megawatów mocy cieplnej. W perspektywie ma to oznaczać roczną redukcję emisji do atmosfery ok. 50 tys. ton dwutlenku węgla oraz ok. 250 ton pyłów zawieszonych.

Program obejmuje osiem z miast regionu (spośród większej liczby dotkniętych problemem niskiej emisji): Będzin, Chorzów, Czeladź, Dąbrowę Górniczą, Katowice, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec i Świętochłowice. Obok budowy lub modernizacji sieci ciepłowniczych, dzięki którym powstanie tam m.in. ponad 100 km nowoczesnych sieci preizolowanych, zmodernizowanych ma zostać m.in. 855 węzłów ciepłowniczych.

Tauron Ciepło zrealizował już w poprzednich latach wiele inwestycji związanych z zabezpieczaniem dostaw ciepła systemowego w regionie. Firma należy do największych spółek ciepłowniczych w kraju. Dostarcza ciepło do ok. 200 tys. gospodarstw domowych, czyli ok. 700 tys. mieszkańców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu