Grupa Telefonia Dialog miała 3,9 mln zł zysku w I kwartale

DI
opublikowano: 15-05-2009, 09:50
Obserwuj w MójPB:

Grupa kapitałowa Telefonia Dialog zakończyła I kwartał zyskiem netto w wysokości 3,95 mln zł. EBITDA wyniosła 35,04 mln zł.

Po pierwszych trzech miesiącach wynik z działalności operacyjnej (EBIT) wyniósł 10,95 mln zł i jak informuje spółka, był zdecydowanie wyższy od planowanego. Ogółem przychody wyniosły 129,4 mln zł. Były o 9,95 mln zł niższe niż rok wcześniej, ale zgodne z planem.  

- Wyniki pierwszego tegorocznego kwartału to dowód na stabilizację sytuacji i powrót do generowania dodatnich wyników – powiedział Robert Banasiak, wiceprezes Telefonii Dialog. - W I kwartale 2009 roku nadal przełamywaliśmy rynkowy trend odchodzenia od telefonii stacjonarnej i – mimo trudnego, kryzysowego rynku i silnej konkurencji ze strony operatorów komórkowych – zwiększyliśmy liczbę klientów zarówno w obszarze usług głosowych jak i transmisji danych – podkreślił.  

 DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane