Grupa Żywiec kończy fuzję z Elbrewery

opublikowano: 24-06-2004, 18:36

ISB: Spółka Żywiec SA kończy fuzję ze spółką Elbrewery SA bez podwyższenia kapitału zakładowego. Połączenie dwóch lokalizacji produkujących piwo ma pozwolić lepiej wykorzystać możliwości produkcyjne tych zakładów, podała spółka w czwartkowym komunikacie.

„Zarządy Grupy Żywiec oraz spółki Elbrewery podjęły działania zmierzające do połączenia obu spółek poprzez przeniesienie całego majątku spółki Elbrewery na spółkę Żywiec w zamian za akcje spółki Żywiec, które zostaną wydane akcjonariuszom spółki Elbrewery” – czytamy w komunikacie.

Zdaniem zarządu planowane połączenie pozwoli na znaczące usprawnienie funkcjonowania Grupy Żywiec zarówno od strony ekonomicznej, organizacyjnej, jak i prawnej. Połączenie w szczególności wpłynie w istotny sposób na zmniejszenie kosztów ponoszonych w procesie zarządzania oraz w procesie sprawozdawczości.

Poczynione w ten sposób oszczędności pozwolą m.in. na zwiększenie dokonywanych inwestycji, co pozytywnie wpłynie na sytuację ekonomiczną połączonych spółek.

Spółka podała, że koszty związane z przeprowadzeniem procesu połączenia, w szczególności koszty opłat sądowych, notarialnych, oraz inne koszty i opłaty obciążą rachunek zysków i strat za rok 2004.

Grupa Żywiec miała po audycie 206,22 mln zł zysku netto w 2003 roku wobec 78,59 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody w tym samym okresie wyniosły 3204,65 mln zł wobec 2956,54 mln zł rok wcześniej. (ISB)

mik/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grupa Żywiec kończy fuzję z Elbrewery