Grupa Żywiec może zapłacić 68 mln zł dodatkowego CIT za 2013 r.

opublikowano: 20-09-2018, 10:59

Naczelnik Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadził kontrolę w Grupie Żywiec, której konsekwencją może być konieczność zapłaty przez producenta piwa 47 mln zł dodatkowego CIT, powiększonego o 21 mln zł odsetek karnych.

Zdaniem ŚUCS w rozliczeniach podatkowych od osób prawnych za 2013 r. spółka niewłaściwie ujęła przychody i koszty związane z rozliczeniem opłat licencyjnych pomiędzy spółką a Brandhouse Żywiec Sprzedaż i Dystrybucja Sp. z o.o. s.k., oraz koszty uzyskania przychodów związane z odpisami amortyzacyjnymi od znaków towarowych.

Kontrola urzędu skarbowego wykazała nieprawidłowości w rozliczaniu CIT w Grupie Żywiec.
Zobacz więcej

Nawarzyli

Kontrola urzędu skarbowego wykazała nieprawidłowości w rozliczaniu CIT w Grupie Żywiec. Fot: Piotr Król, Forum

Spółka nie zgadza się z ustaleniami protokołu, gdyż w opinii zarządu wnioski ŚUCS zawarte w protokole nie znajdują uzasadnienia na gruncie obowiązujących przepisów prawa, a także dotychczasowego orzecznictwa sądów administracyjnych dotyczącego spraw o zbliżonym stanie faktycznym i prawnym.

"Dodatkowo, Spółka jest w posiadaniu indywidualnych interpretacji prawa podatkowego wydanych w imieniu Ministra Finansów potwierdzających zasadność podjętych przez Spółkę działań" - podano.

Spółka zamierza złożyć zastrzeżenia i wyjaśnienia w terminie 14 dni. 

Czytaj także inne artykuły o tym, kto i ile w poszczególnych branżach płaci CIT-u:

Wódka nie uderza fiskusowi do głowy

Giganci IT płacą podatki... gdzie indziej

Z powodu hossy nie płacą CIT

Zyskowne autostrady

Spożywcy karmią budżet milionami

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu