Grupa Żywiec podpisała list intencyjny ws. sprzedaży browaru w Cieszynie

  • PAP
opublikowano: 30-11-2020, 17:26

Grupa Żywiec podpisała list intencyjny dotyczący zamiaru sprzedaży Browaru Zamkowego w Cieszynie spółce Felix Investments – podały w poniedziałek służby prasowe Grupy Żywiec. Strony zadeklarowały wolę zawarcia umowy nabycia udziałów jeszcze w br.

Spółka Felix Investments reprezentuje rodzinę Ledów. Ma ona kupić 100 proc. udziałów w spółce Browar Zamkowy Cieszyn.

„Bardzo nam zależało na tym, aby Browar Zamkowy Cieszyn zyskał inwestora, który będzie chciał zachować nie tylko jego dotychczasową działalność i pracowników, ale także wyjątkowy charakter. Cieszę się, że nabywcą browaru będzie firma rodzinna, która działa na terenie Śląska Cieszyńskiego. To partner, który podziela nasz szacunek do tradycji, a dotychczasowymi projektami udowadnia, że potrafi rozwijać takie historyczne miejsca, nadając im nowe przeznaczenie” – powiedział cytowany w komunikacie prezes Grupy Żywiec Francois-Xavier Mahot.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Prezes Felix Investments Adam Leda wyraził zadowolenie, że Grupa Żywiec „zdecydowała się powierzyć” firmie dalszy rozwój cieszyńskiego browaru. „To prawdziwa lokalna duma, jak również perła nie tylko browarnictwa, ale i turystyki. Jesteśmy prawdziwymi pasjonatami takich unikalnych miejsc i naszą ambicją jest, żeby nie tylko utrzymać dotychczasowe, ponad 170-letnie dziedzictwo browaru, ale także je rozwinąć” – powiedział.

Felix Investments to grupa lokalnych przedsiębiorców, którzy działają m.in. w powiecie cieszyńskim. W Ustroniu prowadzą trzy restauracje. Planują otwarcie dwóch kolejnych w Wiśle i Katowicach. W ub.r. firma kupiła zakłady mięsne w Bielsku-Białej. Na Dolnym Śląsku od prawie 20 lat przywracają do życia zabytkowy pałac z XVIII w. w Jedlinie-Zdroju, w którym obecnie znajduje się muzeum, hotel, hostel, sale balowe, a od 2014 r. także browar.

Browar Zamkowy Cieszyn warzy piwo nieprzerwanie od 1846 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane