Gruza: dajemy ulgę na badania i rozwój

  • PAP
opublikowano: 15-05-2018, 05:59
aktualizacja: 15-05-2018, 06:00

Polskie regulacje promowały import technologii z innych państw, zamiast promować kreację tego typu wartości w kraju - mówi we wtorkowej "Rzeczpospolitej" wiceminister finansów Paweł Gruza.

Paweł Gruza
Zobacz więcej

Paweł Gruza Fot. Marek Wiśniewski

Wiceminister finansów Paweł Gruza zapytany przez "Rz" o to, czy "mocne uszczelnienie systemu podatkowego nie odbije się na ochocie do inwestowania przez firmy, odpowiadział: "Wykonaliśmy prace, która była konieczna".

"Absolutnie konieczne było odbudowanie źródeł dochodu budżetowego. Liberalne podejście do płacenia podatku dochodowego przez korporacje powoli się kończy. W zamian dajemy narzędzia zarządzania ciężarem podatkowym, np. poprzez ulgę na badania i rozwój, na inwestycje itd." - mówił "Rz" Gruza. "Będą kolejne odsłony ulg" - zapowiedział Gruza.

Na pytanie, "czego w ostatnich miesiącach dokonaliście w kwestii ulg inwestycyjnych dla przedsiębiorców", Gruza ocenił, że "polskie regulacje właściwie promowały import technologii i innowacji z innych państw, zamiast promować kreację tego typu wartości w kraju. Dzisiaj pracujemy na IP boxem". "Przedsiębiorca, który wytworzy patent, będzie mógł z niego korzystać przez wystawianie faktur na licencję za patent" - wyjaśnił w gazecie.

"Kolejna odsłona to drobna ulga dla mikroprzedsiębiorców, dotyczy jednorazowej amortyzacji niektórych nowoczesnych maszyn" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu