Gruza: resort finansów pracuje nad nową koncepcją opodatkowania firm

PAP
opublikowano: 15-05-2018, 12:34
aktualizacja: 15-05-2018, 12:38

Resort finansów pracuje nad nową koncepcją opodatkowania firm, możliwe, że zmiany wejdą w życie w 2020 r., zapowiedział wiceminister finansów Paweł Gruza we wtorek podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Paweł Gruza
Zobacz więcej

Paweł Gruza fot. Marek Wiśniewski

Gruza, pytany przez PAP o czekające nas zmiany w CIT, poinformował, że resort finansów pracuje nad nową koncepcją podatków dochodowych.

"Prace będą wychodzić z fazy koncepcyjnej niedługo, będą przechodzić w fazę projektów wewnętrznych legislacyjnych, abyśmy się zmierzyli z priorytetem uproszczenia systemu podatkowego (...). Wydaje się, że bieżąca ustawa wymaga kompletnej odnowy, ciężko ją już nowelizować, jest trudnym aktem legislacyjnym w tym momencie" – wyjaśnił Gruza.

"Liczę, że prace te będą się toczyły w 2018 r. Natomiast nie przewidujemy, aby te zmiany weszły w życie w przyszłym roku. Raczej widzimy 2020 r. jako ten rok, w którym taka nowa ustawa o podatku dochodowym od przedsiębiorstw mogłaby zacząć obowiązywać" – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Gruza: resort finansów pracuje nad nową koncepcją opodatkowania firm