Grzegorz Zawada w zarządzie Polskiego Funduszu Rozwoju

PAP
17-11-2016, 14:06

Grzegorz Zawada został członkiem zarządu ds. finansowych Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), poinformował w czwartek Fundusz na swych stronach internetowych. Zawada nowe stanowisko objął w środę.

Zobacz więcej

Grzegorz Zawada Marek Wiśniewski

"Od 16 listopada 2016 roku pełni funkcję Członka Zarządu ds. Finansowych w Polskim Funduszu Rozwoju" - podał PFR.

Fundusz dodał, że Zawada ma 20-letnie doświadczenie w pracy na rynkach finansowych, zdobyte zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest absolwentem SGH w Warszawie. Posiada dyplom Master of Business Administration University of Minnesota oraz certyfikat Chartered Financial Analyst - przypomina.

W latach 2014-2016 Zawada był wiceprezesem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Odpowiadał za strategię i rozwój działalności GPW, w szczególności za rozwój produktów i relacje z klientami.

Wcześnie pracował m.in. w kilku bankach londyńskiego City, a także był szefem Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Polski Fundusz Rozwoju to instytucja finansująca realizację tzw. planu Morawieckiego. Ma integrować takie instytucje jak m.in.: KUKE, BGK, PARP, PAIiIZ i ARP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Grzegorz Zawada w zarządzie Polskiego Funduszu Rozwoju